PolskiAngielski
wyszukiwanie zaawansowane
1 » Co wybrać do klejenia na gorąco?2

Co wybrać do klejenia na gorąco?

Pistoletami marki REKA można kleić, uszczelniać, wypełniać różnorodne materiały. Klejenie na gorąco nie zna ograniczeń w podłożu. W kilka sekund można tym sprzętem skleić najróżnorodniejsze materiały np. drewno, skórę, ceramikę, metal, szkło, tkaniny,kamień, papier, tekturę, tworzywa sztuczne itd., w każdej kombinacji. Pistolety do klejenia na gorąco nadają się do zastosowań przemysłowych i rzemieślniczych, wszędzie tam, gdzie praca trwa wiele godzin i niezbędna jest duża wydajność i precyzja w dozowaniu kleju. W naszej ofercie znajdą Państwo ręczne, pistolety przemysłowe do klejenia na gorąco. Mechaniczne oraz pneumatyczne.

 

Pistolety na klej w laskach


Pistolety te nadaą się zwłaszcza do małych ilości kleju. Urządzenia te gwarantują niezawodność i wysoką wydajność topnienia. Obsługa banalna. Wystarczy nanieść klej na elementy i złożyć razem. W kilka sekund aplikatorami do kleju skleimy różnorodne materiały. Urządzeniem tym w przeciągu kilku sekund można idealnie i trwale uszczelnić fugi i rysy.  Wygodny i ergonomiczny kształt. Optymalne dozowanie kleju przy jak najmniejszym wysiłku.

Najbardziej zaawansowany z pistoletów na klej na laski to model TR 500. Wydajność zapewnia opatentowany blok topienia i precyzyjna regulacja temperatury. Kabel dający się zdejmować co jest plusem, gdy mamy do sklejenie detale w trudno dostępnych miejscach.

Pistolety są idealne dla profesjonalnych rzemieślników oraz amatorów, którzy szukają wysokiej jakości.
 

Ręczne pistolety mechaniczne na klej w granulacie

 
Wśród mechanicznych pistoletów na klej w granulacie w swojej ofercie mamy modele MS80 i MS200. Nanoszenie kleju odbywa się bez użycia sprężonego powietrza. Jest to jeden z nielicznych pistoletów do kleju w granulacie, który do klejenia nie potrzebuje sprężonego powietrza. Wystarczy podłączyć wtyczkę z kablem od pistoletu do sieci i pistolet po rozgrzaniu jest gotowy do dalszej pracy.  Dzięki termostatowi nastawiamy żądaną  temperaturę w zakresie 20°C - 200°C i pracuje się stale, z temperaturą optymalnie dobraną do zastosowanego kleju. Roztopiony granulat nanoszony jest na powierzchnię wskutek naciśnięcia spustu.


Pistolety pneumatyczne na klej w granulacie


Nasze pistolety pneumatyczne znajdą zastosowanie z klejami topliwymi w formie granulatu lub lasek, o wysokiej i niskiej lepkości. Są również dostępne pistolety na klej w kartuszach do  reaktywnych klejów termotopliwych, takich jak PUR.

Po nastawieniu pistolet pracuje dokładnie, zgodnie z żądaną temperaturą. Element grzewczy i termostat znajdują się dokładnie za wspornikiem dyszy, przez co zapewniona jest stała i optymalna temperatura podczas nanoszenia kleju. Klej jest szybko i równomiernie topiony z optymalną wydajnością. Za pomocą sprężonego powietrza klej daje się dokładnie nakładać w formie punktowej, liniowej i natryskowej.
 

Kleje wiecznie żywe

 
Do naszych pistoletów można wykorzystywać między innymi kleje wiecznie żywe, czyli innymi słowy mówiąc permanentnie kleisty. Z języka angielsiego PSA – Pressure Sensitive Adhesive. Kleje te nie wiążą całkowicie, lecz zachowują pewną lepkość. W związku z tym po ostygnięciu klej pozostaje stale lepki w dotyku. Materiał ten przykleja się natychmiast do większości ciał stałych po przyłożeniu bardzo lekkiego docisku. Kleje te mają wszechstronne zastosowanie i można je użyć w wielu branżach przemysłu. Na przykład:

Opakowania
uszczelnianie kartonów i opakowań do żywności, napojów oraz innych produktów przemysłowych
etykiety do butelek i puszek
Produkty higieniczne
pieluchy dla dzieci, pieluchy i wkładki dla dorosłych, produkty do higieny intymnej dla kobiet oraz jednorazowe produkty higieniczne dla szpitali oraz instytucji
Produkty wiecznie żywe (aktywizowane dociskiem)
taśmy aktywizowane dociskiem, etykiety oraz samoprzylepne elementy graficzne
medyczne produkty samoprzylepne i specjalne produkty medyczne jednorazowego użytku
Przemysł konstrukcyjny, meblarski i stolarski
Bindowanie książek, magazynów i katalogów
Montaż filtrów
Przemysł elektroniczny / elektryczny
elektroniczne obwody drukowane i enkapsulacja
robienie odlewów i ochrona wiązek kabli i przewodów
urządzenia, HVAC, produkcja kabli,
zamknięcia termokurczliwe
Przemysł motoryzacyjny i transportowy
laminacja paneli (np.przyczepy / kampery)
montaż elementów we wnętrzach pojazdów i laminowanie
klejenie zewnętrznych samochodowych lamp przednich
 

Pistolet do klejenia na gorąco do natrysku

 
Dedykowanym pistoletem do klejenia na gorąco, gdzie klej nanoszony jest natryskowo jest model TR 60 LCD z zastosowaniem kleju topliwego w granulacie. W skład kompletu wchodzi aplikator do klejenia na gorąco TR 60 LCD, statyw z regulatorem ciśnienia i manometrem. System Gorącego Natrysku daje możliwość natrysku kleju wiecznie żywego i topliwego o wysokiej i niskiej lepkości, bez zawartości rozpuszczalników.

Natrysk kleju ma ogromną zaletę: klej można nanosić bez problemu w skomplikowanych, trudno dostępnych miejscach detali. Przy klejach wiecznie żywych osiąga się stale klejącą się powłokę z nieograniczonym czasem schnięcia (tak jak dotychczas tylko przy taśmach dwustronnie klejących). Podczas nanoszenia i natryskiwania kleju wiecznie żywego i topliwego nie wyzwalają się rozpuszczalniki.

Pistolet TR 60 LCD jest pistoletem uniwersalnym. Można w nim zamontować dyszę do nanoszenie liniowego, dyszę spiralną lub sprayową do nanoszenia natryskowo. 
 
pistolet do klejenia natryskowo                   klejenie na gorąco natryskiem         alt


Natrysk z wykorzystaniem dyszy spiralnej o numerze kat. #3291 lub #3292.
alt


Klejenie natryskowo z użyciem dyszy sprayowej o nr kat. #3051
alt
 

C.D.N

 

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl